DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI (DUK)

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIO PASIRINKIMAS
Nuo ko priklauso nuotekų valymo įrengimo ir jo diegimo kaina?
Kokį geriausią nuotekų valymo sprendimą rekomenduojate?
Kurią technologiją naudoja jūsų sistemos?
Kuo jūsų technologijos specifika skiriasi nuo jums panašių?

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIO DIEGIMAS
Ar atliekate nuotekų valymo įrenginio montavimo bei pajungimo darbus?
Ar dirbate visoje Lietuvoje?
Kokiame aukštyje ir kokio diametro nuotekų valymo įrenginys būtų iškilęs virš žemės?
Ar galima nuotekų valymo įrenginį įdiegti ant važiuojamosios dalies?
Kur statoma orapūtė? Gyvenamoje patalpoje ar kitur?
Planuojame statyti nuotekų valymo įrenginį vasaros pradžioje, bet jis dar bus nenaudojamas metus laiko. Ką tokiu atveju daryti su bakterijom?
Kiek kainuoja bakterijos, kurios yra naudojamos nuotekų valymo įrenginio paleidimui?

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIO DARBAS
Kiek laiko galima jūsų nuotekų valymo įrenginį nenaudoti (pvz.: išvykus atostogų)?
Kiek gyvena bakterijos be oro (dingus elektros energijai, sugedus orapūtei)?
Ar veikimas periodinis? Kokie to privalumai ar trūkumai?
Kiek sistema jautri nuotekų kokybiniams ir kiekybiniams svyravimams?
Ar procesai vyksta ir žiemą, kai žema oro temperatūra?
Ar yra garantija jog nuotekų valymo įrenginys neskleis jokio kvapo?
Sakoma, kad suspaustas oras iš nuotekų valymo įrenginio paduoda blogą kvapą į aplinką. Ar tai tiesa?
Ar išvalomi chemikalai, o ne tik biologinės atliekos? Kokiu principu tai vyksta?
Ar bakterijos sunaikina tokius chemikalus kaip „Fairy“, skalbimo miltelius ir pan.?
Sakoma, kad nuotekų valymo įrenginiai nustoja veikti po dviejų metų? Ar tai tiesa?
Sakoma, kad orapūtės kiniečių gamybos? Ir veikia tik mėnesį laiko?

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIO APTARNAVIMAS
Kaip žinoti, kad jau reikia išsiurbti nuotekas?
Kokio tūrio yra talpa, kurioje nusėda dumblas?
Ar įmanoma pastatyti didesnę talpą, kad būtų galima rečiau išvežti dumblą?

Kaip dažnai reikia kviesti priežiūrą pertekliniam dumblui išsiurbti?
Ar išvežus dumblą sistemą reikia papildyti naujomis bakterijomis?
Kiek elektros energijos sunaudoja sistema?
Nuotekų valymo technologijos (kanalizacijos įrenginiai) ir priedai parenkami pagal vietovės sąlygas - reljefo pobūdį, grunto hidrogeologines charakteristikas, urbanistinius sprendinius, žemės sklypo ribas, nuotekų kiekio, užterštumo normas, jų išleidimo galimybes ir kt.
Svarbu suvokti, kad nuotekų valymo technologija (biologinis nuotekų valymas) neapsiriboja tik “bačkos” nusipirkimu bei “užkasimu”. Gana nemenką sumos dalį sudaro sistemos įdiegimas bei priedai. O tai labai individualu. Būtent todėl neįmanoma jums pasakyti net apytikrės jums tinkamo sprendimo kainos.


Deja, nėra universalaus technologijos parinkimo ir įdiegimo sprendimo visiems gyvenimo atvejams. Norint tinkamai įdiegti sistemą bei nebeturėti rūpesčių su priežiūra, būtina nemokama specialisto konsultacija. Būtent specialistas parinks patį pigiausią ir patikimiausią sprendimą.


Mūsų nuotekų valymo sistemose yra taikoma - “prailgintos aeracijos” technologija.


Pagrindinis mūsų biologinių nuotekų valymo įrenginių privalumas, suteikiantis pranašumą kitų “prailgintos aeracijos” technologijų atžvilgiu:
Ekoservis Grupė nuotekų technologijas projektuoja, montuoja, prižiūri ir atlieka techninę priežiūrą daugiau nei 20 metų. Per tuos metus sukaupėme didelę patirtį, savo nuotekų valymo įrengimuose taikome tik patikimiausias ir pažangiausias priemones. Taikydami teoriją ir praktiką mes patobulinome klasikinius “prailgintos aeracijos” technologijos modelius, bei sukūrėme savo patikimą ir laiko patikrintą technologiją.

Ekoservis grupė jau nebegrįžta prie tokių klausimų, kaip pasiekti nuotekų išvalymo normas, sumažinti valyklos užimamą plotą, kur dėti išvalytą vandenį, kaip sumažinti aptarnavimo išlaidas. Mes žiūrime toliau: perteklinio dumblo apdirbimas, technikos patikimumas, technologijų ilgaamžiškumas, priežiūros efektyvumas, naujų - efektingesnių/nestandartinių sprendimų paieška ir taikymas.
Individualiems namams skirti nuotekų valymo įrenginiai pasižymi ypatingu "draugiškumu" vartotojams, kurie gali paprastai ir nesitepdami rankų prižiūrėti savo valymo įrenginius patys.
Detalesnius Ekoservis sprendimų privalumus individualiems namams galite rasti čia.
Viska atliekame. Mes esame ne pardavėjai, o problemų sprendėjai su visais įmanomais resursais įgyvendinti savo sprendimams.


Taip. Mes neturime savo filialų visuose Lietuvos pagrindiniuose miestuose, tačiau turime patikimus parterius su savo ilgaamže patirtimi padėsiančius jums savo sprendimais.


Viskas priklauso nuo jūsų noro. Nuotekų valymo įrenginio paprastai virš žemės neiškeliame, dangtis būną lygiai su žeme. Populiariausias yra polipropileno kvadratinis (800x800) dangtis. [Apie galimus dangčių variantus klausti pardavėjų]


Paprastai biologinis nuotekų valymo įrenginys neskirtas statyti po važiuojamąja dalimi. Tačiau esant būtinybei mes paruošiame nuotekų valymo įrenginius ir važiuojamajai daliai.


Orapūtė nuo nuotekų valymo įrenginio neturi būti nutolusi toliau nei 5-7 m. Toks atstumas nustatytas tam, kad kuo ekonomiškesnė orapūtė būtų galima pasiekti kuo efektingesnių rezultatų.
Jei jūsų namas nuo nuotekų valymo įrenginio nutolęs tokiu atstumu, mes visada rekomenduosime orapūtę statyti viduje (ir taupiau ir saugiau). Tačiau esant didesniam atstumui – mes jums pasiūlysime keletą gerų sprendimų.


Kol nenaudojamas nuotekų valymo įrenginys, jis pradžioje gali būti paprasčiausiai pripildytas vandens ir ramiai būti metus nenaudojamas. Maždaug po savaitės, kaip pradėsite į nuotekų valymo įrenginį nuleidinėti buitines nuotekas, į sistemą supilsite mūsų duotą „bakterijų starterį“. Bakterijoms susikurus savo koloniją, daugiau jokių preparatų į sistemą pilti nebereikės.


Nuotekų valymo įrenginį galima startuoti trimis būdais:
1. Po savaitės intensyvaus naudojimo įrenginiu vieną kartą atsivežti apie 40 l perteklinio dumblo iš tokiu pat principu dirbančio valymo įrenginio. Dumble yra didelis kiekis įrenginiui reikalingu bakterijų. Tai nieko nekainuoja.
2. Po savaitės intensyvaus naudojimo nuotekų valymo įrenginiu vieną kartą supilti “bakterijų starterio” į sistemą, taip suaktyvinant bakterijų kolonijos vystymąsi. Bakterijų starteris kainuoja 20 – 40Lt.
3. Paprasčiausiai intensyviai naudotis nuotekų valymo įrenginių. Maždaug po 2 – 4 savaičių kartu su nuotekomis atitekėjusios bakterijos savaime sukurs savo koloniją. Tai nieko nekainuoja, tik nuotekų valymo įrenginys startuoja apie 2 – 3 kartus lėčiau nei pirmieji du variantai.


Iki 2 mėn. Tačiau tai priklauso kaip nuotekų valymo įrenginys intensyviai buvo naudojamasi iki išvykimo.


Be oro bakterijos gali išgyventi iki 36 valandų. Pilnai sunaikintos bakterijos savo koloniją atstato per 1 – 3 savaites.


Sistema dirba nepastoviai (paprastai 15 min. dirba - 15 min. ilsisi).
Periodinio veikimo privalumai: naudojama mažiau energijos; galima sistemą sureguliuoti taip, kad valymo procesas vyktų lėčiau (pvz.: išvažiuojant atostogauti) arba greičiau (atvykstant svečiams, bei pokylio metu)
Trūkumai: privalomas laikmatis, o tai dar viena dalis kuri gali sugesti.


Jei kalbėsime tik apie buitines nuotekas, tai nėra tokių buitinių nuotekų, kurių kokybė galėtų ženkliai įtakoti nuotekų valymo įrenginio darbą. Naudojama sistema be nuotekų pritekėjimo nesunkiai išbūna mėnesį ir daugiau. Vienu metu įrenginys gali priimti daugiau nei 1/3 maksimalios dienos normos nuotekų kiekį.


Be problemų. Nuotekose pliusinė temperatūra palaikoma biocheminiais procesais ir orapūtės pašildytu oru. Mūsų sistema visada yra įkasama į tokį gylį, kad sistema neužšaltų prie -30C šalčio. Žinoma, esant žemesnei vandens temperatūrai sąlyginai sulėtėja biologiniai procesai, tačiau tai paprastai neįtakoja nuotekų valymo įrenginio išvalymo parametrų.


Normaliomis sąlygomis (t.y. piktybiškai nekenkiant nuotekų valymo įrenginiui) – duodame garantija - nesmirdės.
Mūsų technologija išskirtinai paremta aeracija visiškai atsisakant fermentacijos ir blogo kvapo.
Esant specifinėms sąlygoms kanalizacijos tinkluose, gali atsirasti nemalonūs kvapai. Šiuos kvapus dažniausiai įtakoja sieros vandenilis, tačiau gali sukelti ir amoniakas bei lakios organinės medžiagos. Pagrindinės biologinio sieros vandenilio susidarymo priežastys yra laisvi sulfitai, anaerobinės sąlygos bei lengvai degraduojančios medžiagos. Nuotekų valymo įrenginiai suprojektuoti, taip, kad tokios sąlygos nesusidarytų.


Netiesa. Svarbu suvokti, kad nuotekų valymo technologijoje nėra smarvės kuria galima būtų paduoti į aplinką. Tokie procesai galimi tiktai septikuose, kuriuose vyksta fermentacijos ir rūgimo procesas bei į aplinka gali paskisti nemalonus kvapas.


Su buityje naudojamais įprastiniais chemikalais jokių problemų neužfiksuota. Žinoma visi “Domestos” ir chloro dezinfekcijos bakterijoms gyventi nepadeda, tačiau normalus/saikingas jų kiekis nedaro įtakos įrenginio darbui.
Chloras bei kitos priemonės pasižymi tirpimu vandenyje. Iki valytoms nuotekoms paliekant nuotekų valymo įrenginį visos įprastinės cheminės priemonės suyra iki nekenksmingų junginių.


Bakterijos nenaikina tokių chemikalų, jie patys palaipsniui suyra iki nekenksmingų junginių, kuriuos galima atiduoti į aplinką.


Įmonė gaminanti nuotekų valymo įrenginius veikiančius tik du metus greičiausiai dėl savo įrenginio netobulumo subankrutuotų po dviejų metų. Ekoservis kompanija jau dirba daugiau nei 20 metų, o pirmieji valymo įrenginiai pastatyti prieš 18 metų. Kviečiame apžiūrėti mūsų pirmuosius valymo įrenginius.


Paprastai mes diegiame Europoje pagaminta produkcija (čekiškas orapūtės). Orapūčių garantijos 2-4 metai. Paprastai jos ištikimai tarnauja apie 10 metų. Be to įmonė nesivadovauja nepagrįstais prietarais bei praktikoje įranga renkasi pagal patikimumą ir realų patvarumą, o ne pagal etiketę.
Tam duodami mėginių indai bei labai paprastos instrukcijos, kuriomis vadovaujantis galima sužinoti, kiek stabilizavusio dumblo yra sistemoje. Po 2 metų, jums ir to nereikės - patys greitai išmoksite vizualiai nustatyti dumblo kiekį.


Individualiems namams skirtose sistemose talpą, kurioje kaupiamas dumblas pakeitė specialus maišas - EKOMAIŠAS. Maiše renkamas ir sausinamas sistemoje susikaupęs perteklinis dumblas. Maišo talpa apie 30l bei sugeba sutalpinti beveik per per pusę metų susidariusį bei pilnai suirusį bekvapį dumblą. Ekomaišą lengva ištraukti bei jo turinį pašalinti kartu su komunalinėmis atliekomis.


Taip. Didesnėms nuotekų valymo įrenginiams  mes visada diegiame tokius perteklinio dumblo rezervuarus, kad dumblo šalinimas bei išvežimas būtų kuo retesnis ir ekonomiškesnis.


Mūsų sistemai priežiūros iš vis nereikia kviesti. Perteklinis dumblas specialaus areolifto pagalba persiurbiamas į tam reikalui skirtą daugkartinį maišą - EKOMAIŠĄ, dumblą galite pašalinti kartu su komunalinėmis atliekomis arba panaudoti kompostui.


Ne. Dumblo išvežimas labai nežymiai įtakoja bakterijų kolonijos dydį valymo įrenginyje. Paprastai, kartą susikūrus bakterijų kolonai, daugiau jokių (nei biologinių nei cheminių) priemonių į nuotekų valymo įrenginį dėti nebereikia.


Nuotekų valymo įrenginį vienam namui aptarnauja 60W orapūtė. Vienai šeimai vidutines elektros energijos išlaidos apie 10 Lt/mėn.

Apie buitinių nuotekų valymo įrenginių įkainius ir kitus darbus rasite čia